Новітні Чорні запорожці

 
 

Новітні Чорні запорожці

коментуємо статтю 

 взяте  з - http://fb2.booksgid.com/content/53/dyachenko-gavrilovich-chorn-zaporozhc-spomini-komandira-1-go-knnogo-polku-chornih-zaporozhcv-armyi-unr/104.html

Задум відродити полк Чорних запорожців виник у грудні 2004 р. в Перемишлі (тепер Польща). Місце невипадкове — адже після розриву договору Юзефа Пілсудського із Симоном Петлюрою саме біля Перемишля, в с. Пикуличі, в таборі для інтернованих перебував полк Чорних запорожців.

Першими побачили послідовників Чорних запорожців жителі м. Корсуня-Шевченківського, що на Черкащині. Сталося це 23 серпня 2006 року. З того часу Чорні взяли участь у багатьох патріотичних заходах, зокрема, у святкуванні Дня Прапора, Дня Незалежності, Дня Конституції, Героїв Круг, Покрови, 350-ліття Конотопської битви, щорічних зустрічах на Пикулицьких могилах, у Холодному Яру, в урочищі Чорний Ворон на Кіровоградщині.

Окрім того, зустрічалися з учнями та вчителями Березолуцької школи на Полтавщині, студентами Полтавського педінституту ім. В. Короленка, учнями та вчителями Черкаського технікуму та ін., встановили меморіальну дошку біля родинної садиби чорношличників Петра і Віктора Дяченків у с. Березова Лука.

На батьківщині сотенного УПА Мирослава Симчича-"Кривоноса", в селі Вижній Березів, встановили таблички з назвою — вулиця Кривоноса.

Чорні запорожці заснували Фонд, який почав доброчинну діяльність із видання книги спогадів генерала-поручника Армії УНР Петра Дяченка.

Чорні запорожці тісно співпрацюють з Історичним клубом "Холодний Яр" та іншими національно-патріотичними організаціями, зокрема тими, що у своїй праці спираються на традиції Визвольної боротьби українського народу за свою незалежність — такі організації виникли в Луцьку та Харкові.

Новітні Чорні запорожці проживають на Закерзонні, в Києві, Харкові, Київській та Черкаській областях.


Олександр СТЕЦЬ

 

 

////////////////

 

 

нагадуємо, осередки нових чорношличників  виникли  у Харкові, Перемишлі та  Луцьку НЕЗАЛЕЖНО один  від одного  і в різний час

 

 

у Луцьку починав цю справу Олександр Сокур, пошивши  однострої

 

 

У Харкові  рух цей почався в сер.2000х років

 

 

Згодом, під  деяким  впливом Луцьких і Харківських  чорношличників, представник закордонного УВК  в Україні Грива однедавна  теж почав  вживати  однострої  чорних  запорозців.

 

У 1990-х рр. під Києвом представники  звичаєвих козацьких гуртків теж вживали  такі однострої, деякі з тих козаків продовжують відроджувати  стиль  чорних запорозців  уже  в Перемийському  гурті.

 

 

Є деякі  відомості,  шо у У 1990-х рр. схожі гурти  існували і в самому Києві, і  начебто  в Запоріжжі.

 

 

 

Наш  сайт є ресурсом  саме Слобідського гуртка

 

зв"язок з нами - chornoshlychnyk@yandex.ru

 Создан 16 дек 2012  Комментарии       
Всего 3, последний 2 года назад
Ігор 15 мар 2013 ответить
Змінюйте вже пошту на ГУГЛ чи ще яку іншу - аби не москальська - там вас однозначно всю пошту буде перевіряти ФСБ.
Чорношлик 15 мар 2013 ответить
та так, дякуємо
diasporiana 25 апр 2017 ответить
Друзі, для Діаспоріани шукаю бюлетені "Вільне Козацтво", що виходили по ІІ війні в таборах ДіПі... Бувай маєте?
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
 
chornoshlychnyk@yandex.ru Locations of visitors to this page