Християни й мусульмани в Німеччині

 
 

Християни й мусульмани в Німеччині

чия ж Німеччина?"Християні й мусульмани в Німеччині

В Берлині обговорюють питання інтеграції мусульманів у німецьке суспільство
Religio.RuВ Берлині сьогодні почала роботу Третя Німецька ісламська конференція. Її основні теми - поглибити інтеграцію мусульманів, що живуть у ФРН, у німецьке суспільство, розвиток діялогу між федеральним урядом і мусульманською громадою в Німеччині. Засідини форуму очолив міністер внутрішніх справ ФРН Вольфганг Шойбле, повідомляє ІТАР-ТАРС.

В роботі конференції беруть участь 30 представників німецьких державних структур, мусульманських громад і чинних у ФРН ісламських організацій. "Іслам - частина німецького суспільства", - підкреслив Шойбле. При цьому він закликав мусульманів активізувати процес інтеграції.

На конференції передбачається обговорити, зокрема, питання ввести в німецьких школах виклади з ісламу (й вивчати на них Коран), як офіційний предмет. Шойбле виступає за те, щоб ці виклади "проводилися виключно німецькою мовою" під контролем німецької держави. Вчителів ісламу треба готувати й затверджувати спільно з німецькими держструктурами й ісламською громадою.

Учасники форуму обговорять умови - визнати від німецької держави ісламські релігійні громади, питання інтеграції ісламу в систему німецького конституційного права, перспективи співпраці мусульманів з органами безпеки для спільної боротьби проти терору ісламізму.

В зв'язку з цим голова Ісламської ради Алі Кизилкая підкреслив, що в німецькому суспільстві через страх перед терором росте "велика недовіра до ісламу". Внаслідок цього мусульмани часто "несправедливо потрапляють під підозру".

Мусульмани в Німеччині стали другою за чисельністю релігійною конфесією після католиків. Їхня чисельність у країні складає 3,5 млн осіб. Більшість із них - турки."
http://www.bible.com.ua/news/r/38723

"6 тисяч християнських церков Німеччини перетворять на бібліотеки або ресторани?
За даними організації “Evangelischen Akademikerschaft”, близько 6 тисяч християнських громад Німеччини більше не можуть утримувати свої церковні будівлі "з економічних причин". Це стосується до 15% наявних католицьких і протестантських церковних будівель, заявив в.о. голови організації Манфред Келер. Як причину, він назвав відхід людей з церков і зменшені церковні податки, повідомляє “GlaubeAktuell”.

Під час конференції, що завершилася 22 лютого у Веймарськім університеті “Evangelischen Akademikerschaft”, проголосували активніше “використовувати з иншою метою” церковні будівлі. Так, наприклад, вони пропонують перетворити вівтар на маленьке приміщення для богослужб, а в решті будівлі організувати бібліотеку, концертну залу або ресторан.

Метою має стати можливість одночасно зберегти приміщення для богослужб і використати площу для иншої мети, пише Портал-кредо. За словами архітектурного психолога Манфреда Шонберґа, церковні громади дуже невпевнено порядкують своїми будівлями: “Відбуваються сильні конфлікти, коли мова заходить про ширше використання” . Одним із поширених варіантів, він назвав відмову від громадського будинку й перебудову церкви. “Але на ці кроки можна зважитися тільки всією громадою. Це вимагає багато терпіння”, - відзначив психолог. "
http://www.bible.com.ua/news/r/38504


Создан 11 мая 2008  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
 
chornoshlychnyk@yandex.ru Locations of visitors to this page