Спортивний комплекс часів Бенито Мусолині

 
 

Спортивний комплекс часів Бенито Мусолині
Спортивний комплекс часів Бенито Мусолині
На березі річки Тибр на півночі Риму стоїть монументальний спортивний комплекс часів фашизму, який був обраний для одного з найамбітніших проєктів Вічного Міста.

Foro Italico, або Італійський Форум, містить стадіон, що приймав Олимпійські Ігри 1960 року, окремий стадіон, оточений 60-ма великими мармуровими статуями оголених атлетів, а також багато басейнів, тенісних кортів та ґимнастичних залів, включно з ґимнастичним залом, що відвідував особисто Бенито Мусолині.
Фашистівський диктатор, що керував Італією з 1922 до 1943 року, якось похвалився, що Foro Italico, відоме в той час як Foro Mussolini, буде величнішим, ніж Колізей, де гладіятори, раби та дикі звірі билися в кривавих змаганнях у давньому Римі.
Але за планом, розробленим від Coni Servizi – державної компанії, що є бізнесовою структурою національного олимпійського комітету – Foro Italico буде перетворено на сьогочасніший та практичніший спортивний комплекс.
За 100 мільйонів еврів (123 млн. долярів, або 69 млн. фунтів стерлингів) Coni Servizi збирається побудувати готель та національний спортивний музей, активізувати комерційну та дозвільну активність уздовж Тибру та реконструювати Олимпійський стадіон. Більшість робіт на 500-х тисячах квадратних метрах земельної ділянки, що належить державі, буде закінчено до 2009 року.
Мета проєкту – стимулювати достатні надходження, щоби дозволити італійському олимпійському комітетові більше вкладати коштів у спорт та зменшити його залежність від державного фінансування. На сьогодні річні витрати Coni Servizi у 16,5 мільйонів еврів обмежують можливості прибутку в 5 мільйонів еврів. Проєкт також є віддзеркаленням урядових зусиль зменшити втрати державних активів.
Рим так щільно наповнений архитектурними пам’ятками, створеними до ХХ століття, що це є дуже рідкісний проєкт такого масштабу, що стоїть лише в 20 хвилинах од центру міста.
“Ця ділянка покращиться завдяки інвестиції” – сказав Ернесто Албанисі (Ernesto Albanese), головний менеджер Coni Servizi для “The Financial Times”, - “Ми впевнені, що зрештою ми не просто тупо експлуатуємо ділянку, але створюємо якісну річ, пристосовану для різноманітного використання.”
На сьогодні Foro Italico залучає біля 3 мільйонів глядачів та спортсменів на рік. Більшість із них або футбольні фани, що дивляться на Олимпійському стадіоні домашні матчі “Роми” та “Лаціо”, провідних футбольних клубів міста, або слухачі музичних концертів – стадіон має місткість у 83 тисячі місць.
Сеньор Албанисі повідомив, що він планує подвоїти кількість відвідувачів до 6-ти мільйонів. “Це амбітно, але це реально. Олимпійські комплекси в М’юнхені та Сиднеї, що використовувались для Ігор 1972 та 2000 років, стоять набагато далі від центрів міст. Але тут у Римі ми набагато ближчі до центру.”
Проєкт не передбачає великих змін в Олимпійському стадіоні. Буде побудовано криту ложу для VIP осіб, ресторан та майданчик для преси, а також музей та крамниці для фанів “Роми” та “Лаціо”, що через ворожнечу між клубами будуть розміщені в різних кінцях стадіону.
Що стосується до Stadio dei Marmi, або Мармурового Стадіону, де вздовж атлетичної алеї стоять 60 м’язисистих оголених статуй, то він залишиться недоторканим. Бо сьогодні він вважається не стільки згадкою про Мусолині, скільки справжнім внеском в італійську архитектурну скарбницю.


Создан 03 мая 2008  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
 
chornoshlychnyk@yandex.ru Locations of visitors to this page