про визволення Криму від більшовиків

 
 

про визволення Криму від більшовиків

написав сотник Чорношлик     24 квітня згадуємо переможний похід українських військ на Крим і визволення столиці Криму - Симферополя. На тлі політичних помилок та військових поразок Центральної ради, військовий рейд 1-ї Запорізької дивізії виглядав блискучою військовою кампанією, яка мала неабияке геополітичне значення і незабаром забезпечила для України здобуття Чорноморського флоту.
Рівень дисципліни серед запорожців був високий упродовж усієї операції — козаки й старшини високо цінували Петра Болбочана, повага до нього та його авторитет були безсумнівними.Під час Кримського походу Запорізька дивізія поповнилася значною кількістю добровольців із Таврії, а також татарськими добровольчими формуваннями.  багато добровольців із Тавриди вступили до Запорізької дивізії ще у Мелітополі.
Головні сили групи Болбочана були скеровані на Сімферопіль, який був захоплений майже без опору ранком 24 квітня 1918 року. Приблизно у той самий час Гордієнківський полк захопив Бахчисарай.
Очевидець писав:
«Ніде на всій Україні не зустрічали українського війська з таким ентузіазмом, з такими оваціями й таким захопленням, як робило це населення Сімферополя та інших зайнятих кримських місцевостей»Бойовий приклад  наших пращурів,  що  в складних умовах, майже без уряду, змогли звільнити від  ворога  майже всю країну надихає  нас  сьогодні  на бойовий чин. Визволення Криму належить зробити  нашому поколінню, і вже остаточно. А розбиті російські  війська   драпатимуть на дірявих  човниках у Туреччину. Бо Кубань буде знов українська! 
Хай живе Український Крим! Геть  московських окупантів!   Создан 28 апр 2020  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
 
chornoshlychnyk@yandex.ru Locations of visitors to this page