про Гурби 1944, бій УПА проти НКВС

 
 

про Гурби 1944, бій УПА проти НКВС

написав сотник Чорношлик      Згадуємо сьогодні найбільший бій УКРАЇНСЬКОЇ ПОВСТАНСЬКОЇ АРМІЇ, що закінчився 25 квітня 1944р. Відповідаючи на репресії  та терор червоних окупантів, українські вояки знищили московського генерала Ватутіна. Налякані маштабом розвою  українських повстанських військ на Правобережжі, московське керивництво  вирішило  одномоментно  знищити  всі формування УПА одним ударом.

 

У  ці дні квітня 1944 року в урочищі Гурби, що на півдні Рівненщини, зібрались уже вишколені підрозділи УПА і тисячі українських добровольців з навколишніх районів. Формувалась потужна бойова одиниця, майже п'ять тисяч бійців. Після боїв з німецькими військами УПА контролювало значну територію Волині та Полісся.
 Радянське керівництво вирядило проти вояків УПА військові підрозділи чисельністю 35 тисяч червоноармійців, з гарматами, танками кіннотою та авіацію.
21квітня  у Гурбах-Антонівцях розпочалась наймасштабніша битва УПА проти армії радянського союзу. Сили були нерівні. Багато повстанців тільки розпочали вишкіл та не мали належного озброєння. Проте запеклі бої тривали кілька днів, до 25 квітня.
Хоча радянське командування поставило завдання оточити і знищити з'єднання УПА, основним силам повстанців вдалось прорвати оточення набагато більших сил московських окупантів та відійти у волинські ліси.
Червоні  обломили зуби об залізо української військової зброї. Ще довгі  роки запекла боротьба упівців  недавала спокою  загарбникам, поки не перейшла у широку політичну площину. Ще й зараз старі упівці  рвуться в бій  і якби не  вік і старі бойові  рани,  дали б хльосту  і теперішнім  російським  посіпакам, зі зброєю в руках. 
Згадаймо їхню боротьбу, і продовжимо їхню велику  справу Визволення України!
Слава Героям УПА!Создан 28 апр 2020  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
 
chornoshlychnyk@yandex.ru Locations of visitors to this page